Ticari hayatına 1962 yılında evin bir odasında Dikmen Bakkaliyesi olarak başlayan firmamız, Yönetim Kurulu Başkanı İskender Düzgün yönetiminde 1987 yılında Erzurum’un Palandöken ilçesinde Yenişehir Gıda adıyla şarküteri olarak perakendecilik pazarına giriş yaptı.

Gün geçtikçe gıda sektöründe yükselen firmamız; kalite ve müşteri memnuniyeti ilkelerini benimseyerek, 1994’de müşteri portföyü doğrultusunda şarküteriden markete dönüşerek, 1997 yılında yine Erzurum’un Palandöken ilçesinin 2.marketler kompleksinde Düzgün Market markasıyla ilk şubesini hizmete açarak marketçilik sektöründeki yükseliş hikayesine başlamış oldu.

Kaliteyi hiçbir şekilde göz ardı etmeden, yüksek müşteri memnuniyeti stratejisiyle yapılan bu perakende şatış yöntemi büyük başarı kaydetti. Kısa zamanda bölge ve bölge dışından gelen müşterilerin tercih ettiği bir alışveriş noktası olarak Düzgün Market, pazarda söz sahibi olma yolunda emin adımlarla ilerledi.

1998 yılında Palandöken ilçesinin Kayak Yolu mevkiinde Düzgün Marketler Grubu’nun bu günkü yapılanmasının ve felsefesinin oluşmasında büyük etkisi olan Kayak Yolu şubesini açarak hizmetler zincirine bir yenisini daha ekledi.

Düzgün Marketler zinciri adına yakışır ürün ve hizmetler sunarak, 2001 yılında Palandöken ilçesinin Hacı Ahmet Baba semtinde yoğun talepler üzerine 3. şubesini hizmete açtı.

2006 yılında Palandöken ilçesinin Solakzade mahallesinde önemli bir atılımla 3000 m2 üzerine kurulu alanda Düzgün Alışveriş Merkezini hizmete açarak perakende sektöründeki pazar yarışında büyük bir yeri olduğunu kanıtlamıştır.

Hizmet anlayışımız bize Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından 2014 YZB kapsamında “En İyi Müşteri Hizmetleri Ödülü”nü almamızı sağladı.

Dünden bugüne 23 şube ve 400 den fazla çalışanımızla şehrimize kalite ve güvenli alışverişin yanısıra, ekonomi ve istihdam sağlamaya devam ediyoruz.

Bugün Düzgün Market sebze, meyve, şarküteri, taze ve kuru gıdalar, temizlik, kişisel bakım, bay, bayan ve çocuk giyim, oto aksesuar ve züccaciye reyonlarıyla sektörel gelişmeler ışığında kendisini sürekli yenileyen kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla müşterilerine ulaştıran ve sonrasında verilen hizmetle farkını ortaya koyan müşteriyle içsel empati kurma prensibini fiili olarak uygulayan, kaliteli hizmeti esas alan güçlü bir kurum olmuştur.

Şehrimize ve insanımıza olan sevgimiz, bize bu şehrin değerlerini yükseltme bilinci sağladı. Biz gelişirken şehir ekonomimizi ve ilimizin ismini duyurmayı görev edindik. Hizmet anlayışımızı sektördeki tüm dostlarımıza aşılamak müşterinin isteğine göre hareket etme bilincini benimsetmek istiyoruz. Ülkemizin hakettiği nezaket ve sempati bilincini önce şehrimizden başlayarak uygulamaya özen gösteriyoruz. Ulusal ve yöresel birçok etkinliğe destek ve sponsorluk sağlayarak markamızın bilinirliğini ve güvenilirliğini artırmaya devam ediyoruz. “Bir gün değil, her gün Düzgün” sloganımızın mantığıyla, bugün olduğu gibi yarın da kaliteyi uygun fiyata halkımıza sunarak, her zaman ilk tercih olmaya devam ediyoruz.

Kaliteli hizmeti felsefi bir anlayış olarak kabullendik. Müşterilerimizi ekonomik bi değerden ziyade, memnuniyet ve dostluk çerçevesinde değerlendirdik. Verdiğimiz hizmetleri sevgi ve saygı kavramlarını asla elden bırakmayarak halkımıza sunduk. Müşterilerimizin sosyo ekonomik durumu ne olursa olsun, ayrım yapmadan gelirlerini zor şartlarda elde ettiklerini varsayarak, para harcarken mutlu olmalarını sağlamaya çalıştık. Yaptığımız her yeni işte ve her yeni şubede duyduğumuz heyecan işimize olan sevgimizi artırarak, daha da bağlanmamıza sebep oldu. Personelimize ve iş arkadaşlarımıza olan güvenimiz bizi her zaman sektörde daha üst noktalara taşıdı. Düzgün Marketler grubu olarak şehrimizin ve dünyanın gelişimine sürekli ayak uydurarak, insanların ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sağladık.

Sattığımız ürünlerde ne kadar sattığımızdan çok kime sattığımızı düşünerek, önceliğimizi müşteri ilişkilerimize yönlendirdik. Bu bilinçle; İş arkadaşlarımızı ve personelimizi özenle seçiyor, gerekli seminer ve eğitimlerle prensiplerimizi işliyoruz. Müşterilerimize ferah bir alışveriş keyfi sunmak amacıyla market dizaynımızı özenle inşa ediyoruz. Sunduğumuz hizmetin hijyen şartlarının önemini benimseyerek, müşterilerimize temiz bir alışveriş ortamı sağlıyoruz.